Download
Download
08
oktober
2020
|
13:34
Europe/Amsterdam

Primeur voor Den Haag: schone warmte uit eigen bodem

Den Haag is de eerste stad in Nederland waar huizen verwarmd worden door schone warmte uit eigen bodem. Het Ministerie van Economische Zaken heeft ingestemd met het winningsplan van de centrale aan de Leyweg van Haagse Aardwarmte. Hierdoor kan de aardwarmte (geothermie) worden geleverd aan de eerste 1.200 huizen.

Liesbeth van Tongeren is wethouder voor Duurzaamheid en Energietransitie in de stad en laat weten blij te zijn met het besluit en de mogelijkheid om in Den Haag te laten zien dat ook op drukbevolkte plekken schone warmte uit eigen bodem kan worden ingezet. Vanuit de bron wordt op 2 kilometer diepte geboord en zo wordt water van 78 graden omhoog gepompt. De warmte wordt doorgezet naar het warmtenet waardoor huizen in het stadsdeel Zuidwest warm kraanwater en verwarming krijgen.

De veiligheidseisen die worden gesteld aan geothermie zijn streng, omdat er bij diepe boringen een kans is op lichte aardbevingen en verzakkingen. Daarom wordt eerst onderzoek gedaan naar de mogelijkheden voordat het ministerie besluit het boren naar warmte toe te staan.

Aanmelden voor nieuwsbrief

Boilerplate

Essent is marktleider in Nederland en levert elektriciteit en gas aan zo’n 2,5 miljoen huishoudens. Essent helpt huishoudens bij de volgende stap in energie, klein of groot. We leveren diverse producten en diensten, van isolatie tot warmtepompen en smarthome oplossingen. Met onze mensen op kantoor en de ruim 1.800 monteurs en adviseurs in het land staan we dagelijks klaar voor onze klanten. Ook wordt geïnvesteerd in innovatieve oplossingen met waterstof, modulaire lokale warmtenetten en batterijopslag. Zo werken wij dag in dag uit aan de energietransitie. Essent is onderdeel van E.ON, één van de grootste energiebedrijven in Europa.