Nieuw ontwerp windsysteem wekt veel meer stroom op
Drie Noren hebben een nieuw concept bedacht voor drijvende windmolens. Het apparaat met de naam windvanger (Windcatcher) levert net zoveel op als 25 traditionele windmolens. Dat schrijft Change Inc.
De windvanger ziet eruit als een groot vierkant (zo hoog als de Eiffeltoren) met heel veel kleine windturbines van binnen en heeft als voordeel dat het snellere windsnelheden kan verwerken. Het ontwerp is eenvoudig te maken en makkelijk in onderhoud. Het systeem gaat zo'n 50 jaar mee - dat is 20 jaar langer dan de levensduur van een traditionele windmolen.
Tevens is het alternatief uit Noorwegen volgens de ontwerpers beter voor het milieu, omdat alle werkzaamheden op het land gedaan kunnen worden en de windvanger alleen maar vastgezet hoeft te worden in een kliksysteem. Naar verwachting kunnen de eerste Windcatchers in 2022 of 2023 geïnstalleerd worden.
Essent is marktleider in Nederland en levert elektriciteit en gas aan zo’n 2,5 miljoen huishoudens. Essent helpt huishoudens bij de volgende stap in energie, klein of groot. We leveren diverse producten en diensten, van isolatie tot warmtepompen en smarthome oplossingen. Met onze mensen op kantoor en de ruim 1.800 monteurs en adviseurs in het land staan we dagelijks klaar voor onze klanten. Ook wordt geïnvesteerd in innovatieve oplossingen met waterstof, modulaire lokale warmtenetten en batterijopslag. Zo werken wij dag in dag uit aan de energietransitie. Essent is onderdeel van E.ON, één van de grootste energiebedrijven in Europa.