Gemeente Groningen telt 364.000 zonnepanelen
De gemeente Groningen telt in totaal 364.000 zonnepanelen. RTV Noord meldt dat met dit aantal de doelstelling van Groningen royaal is gehaald.
Het grootste deel van de zonnepanelen (230.000) liggen op daken. Van de zonnepanelen die er in 2020 zijn bijgekomen, is het merendeel op daken van bedrijven en kantoren geplaatst. De gemeente Groningen, bestaande uit de stad en twintig kernen, wil in 2035 CO2-neutraal zijn. De bedoeling is dat tegen die tijd 60 procent van de benodigde elektriciteit van lokale zonnepanelen komt. Om dit te halen zijn er minimaal 2,5 miljoen zonnepanelen nodig.
De gemeente wil dat het aantal zonnepanelen in 2023 groeit tot 700.000 stuks. "We zijn al over de helft", aldus wethouder Philip Broeksma.
Essent is marktleider in Nederland en levert elektriciteit en gas aan zo’n 2,5 miljoen huishoudens. Essent helpt huishoudens bij de volgende stap in energie, klein of groot. We leveren diverse producten en diensten, van isolatie tot warmtepompen en smarthome oplossingen. Met onze mensen op kantoor en de ruim 1.800 monteurs en adviseurs in het land staan we dagelijks klaar voor onze klanten. Ook wordt geïnvesteerd in innovatieve oplossingen met waterstof, modulaire lokale warmtenetten en batterijopslag. Zo werken wij dag in dag uit aan de energietransitie. Essent is onderdeel van E.ON, één van de grootste energiebedrijven in Europa.