Alkmaar zet energieopwekkende geluidswand neer
In Alkmaar komt een duurzaam geluidsscherm dat zelf energie opwekt. Dat werd bekend gemaakt op de gemeentewebsite. De wand gaat bestaan uit 5000 zonnepanelen, die 412 huishoudens van stroom kunnen voorzien.
Het vijf meter hoge geluidsscherm wordt ongeveer 2,5 kilometer lang en komt langs de Schagerweg (N245), de Huiswaarderweg (N245) en de Nollenweg (N508) te staan. Het bouwwerk was een wens van de inwoners van de wijken De Horn Zuid en Huiswaard 2, die nauw betrokken zijn bij de plannen.
De zonnepanelen die op de geluidswand gemonteerd worden zijn in de toekomst vervangbaar door exemplaren met een hogere energiewinst. De panelen komen aan de wegkant, zo laat de gemeente Alkmaar weten.
Met de plannen is een totaalbedrag van 5,5 miljoen euro gemoeid. Daarvan komt 2 miljoen euro uit de gemeente-portemonnee, terwijl de rest wordt betaald van subsidies en van de energie die het scherm oplevert.
Aanmelden voor nieuwsbrief
Essent is marktleider in Nederland en levert elektriciteit en gas aan zo’n 2,5 miljoen huishoudens. Essent helpt huishoudens bij de volgende stap in energie, klein of groot. We leveren diverse producten en diensten, van isolatie tot warmtepompen en smarthome oplossingen. Met onze mensen op kantoor en de ruim 1.800 monteurs en adviseurs in het land staan we dagelijks klaar voor onze klanten. Ook wordt geïnvesteerd in innovatieve oplossingen met waterstof, modulaire lokale warmtenetten en batterijopslag. Zo werken wij dag in dag uit aan de energietransitie. Essent is onderdeel van E.ON, één van de grootste energiebedrijven in Europa.