07
april
2020
|
11:21
Europe/Amsterdam

Aantal verkochte cv-ketels zit (nog steeds) in de lift

Download

In 2019 zijn er 446.000 cv-ketels verkocht. Dat is het hoogste aantal in jaren. De stijging overtreft in absolute aantallen zelfs de toename in de verkoop van warmtepompen, zo meldt Installatie.nl.

Het vakblad voor installatie en sanitair schrijft dat de markt voor cv-ketels met 4 procent is gegroeid. In 2019 zijn iets minder dan 18.000 extra cv-ketels verkocht ten opzichte van ruim 10.000 warmtepompen.

Wel is de markt voor warmtepompen veel kleiner, dus percentueel gezien (30 procent) groeit deze markt sneller.

Geen stagnatie

Het zijn opvallende cijfers, omdat de verwachting was dat de verkoop van cv-ketels zou stagneren, mede door het schrappen van de aansluitplicht voor gas.

Volgens Henk Sijbring, voorzitter van fabrikantenkoepel Nederlandse Verwarmingsindustrie (NVI), is de rol van de cv-ketel voorlopig nog niet uitgespeeld. "Wanneer de economie in de lift zit, dan surft de cv-ketel altijd mee. Mensen vervangen sneller in plaats van repareren."

Slecht geïsoleerd

Ook de prijs maakt de cv-ketel aantrekkelijk in vergelijking met een warmtepomp. De laatste tijd is ook duidelijk geworden dat een warmtepomp voor veel oude of slecht geïsoleerde huizen geen optie is.

Het aantal verkochte hybride modellen, combinatie van warmtepomp en cv-ketel, zit ook in de lift, maar voor deze toestellen worden de cijfers nog niet bijgehouden.