Kosten huiseigenaren bij vergroening hoger door fout Klimaatplan
Huiseigenaren en woningcorporaties zijn fors meer geld kwijt om huizen te vergroenen dan het kabinet tot nu toe heeft voorgespiegeld, meldt het AD donderdag. Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) geeft toe dat de kosten te laag zijn ingeschat.
In het Klimaatakkoord staat onder meer dat tot 2030 ongeveer anderhalf miljoen huizen beter geïsoleerd moeten worden en van het gas af moeten gaan. Het is aan de woningcorporaties om daarmee aan de slag te gaan, maar die zijn daar honderden miljoenen euro's aan kwijt. Aedes, de koepel van de woningcorporaties, klaagde vorig jaar al dat het PBL de kosten voor het vergroenen van woningen te laag heeft ingeschat.
Het Planbureau voor de Leefomgeving heeft namelijk geen rekening gehouden met extra kosten die aannemers rekenen om hun winst en risico in te dekken. Ook werden de stijgende kosten voor architecten, constructeurs en installatieadviseurs bij de uitbreiding van klimaatmaatregelen niet meegerekend. Daarnaast werd ook geen rekening gehouden met de gestegen bouwkosten. Het PBL erkent dat en belooft dat er in de toekomst beter naar gekeken wordt en dat de volgende cijfers geactualiseerd zijn.
